Poilsis bei pramogos lauke – ar visada esame saugūs?

Atšilus orams, vis daugiau ir daugiau laiko praleidžiame gryname ore, lauke, ir tai išties sveikintina. Visgi, būdami gamtoje susiduriame ir su tam tikrais pavojais, kuriuos ne visada tinkamai įvertiname. Net ir parkai, žaidimų aikštelės ir panašios vietos, skirtos vaikams, ne visada gali būti laikomi saugia aplinka. Pavojų bei grėsmių galime išskirti išties nemažai, tačiau šį kartą apie pagrindines iš jų.

Visų pirma reikia aptarti erkes, nes būtent jos atsiranda pavasarį ir gali sukelti išties sunkius susirgimus. Regis, visiems žinoma, jog reikėtų vengti erkių, tačiau kaip realiai galime nuo jų apsisaugoti, juk neužsidarysime namuose iš baimės? Vienas iš patikimiausių būdų – erkiu naikinimas. Tai išties saugus ir visiems prieinamas pasirinkimas, tiesiog galbūt ne kiekvienas iš mūsų apie tai pagalvoja. Erkiu naikinimas gali būti atliktas tiek jūsų namo kieme, jei ten jaučiate grėsmę, tiek parkuose ir kitose viešose vietose. Tiesa, dėl tokių aspektų reikėtų kreiptis į miestų savivaldybes, kurios ir turėtų užsiimti paslaugų užsakymu. Tokio tipo projektų įgyvendinimas yra be galo populiarus užsienyje, tad galime tikėtis, jog su mūsų iniciatyva, ir Lietuvoje tai taps įprasta praktika.

Kita svarbi tema, kurią reikia paliesti – saulė. Taip, ji būtina, sveika ir reikalinga žmogui, tačiau pernelyg didelis saulės kiekis tam tikru paros metu, gali būti žalingas. Greičiausiai pamenate praėjusią vasarą, kai ko ne kiekvieną dieną temperatūrų stulpeliai rodė 30 laipsnių, o debesuotų dienų praktiškai nebuvo. Tokiu laikotarpiu lauke leisti laiką norisi vis tiek, tad kaip apsisaugoti? Apsauginiai kremai, galvos apdangalai ir panašūs sprendimai yra tiesiog būtini. Itin didelis saulės kiekis gali sukelti ne tik odos problemas, bet ir išties sunkius susirgimus, tad apsaugokite save ir tuo pačiu mažiausius šeimos narius.

Uodai ir kiti nemalonūs lauko gyventojai. Tai dar vienas dalykas, apie kurį daug nekalbama, tačiau jų padaryta žala gali būti neapsakoma. Žinoma, niekas nesako, jog reikia bijoti uodo įkandimo, tačiau jei jų namo kieme tiesiog pulkai, leisti laiką tokioje vietoje būtų kvaila. Uodai siurbiasi į kraują ir gali pernešti įvairias ligas, tad ar jūs tikrai norite tuo rizikuoti? Greičiausiai ne. Klabant apie galima apsisaugojimo priemones, viskas priklauso nuo to, kokio tipo rizikos grupėje esate. Jei uodai yra jūsų namo kiemo gyventojai ir sunkiai jų atsiginate – populiacijos naikinimas būtų protingas žingsnis. Tuo tarpu kelionėms bei pasivaikščiojimams gamtoje jums puikiai pasitarnaus specialios atbaidymo priemonės. Svarbiausia pasirinkti saugias vartojimui bei efektyvias.

Atsižvelkite į mūsų patarimus ir poilsis gamtoje jums taps gerokai saugesnis nei kada galėjote pagalvoti !
Reply